• Reklam
  • Reklam

Yunan turizminin amiral gemisi battı! Yüz binlerce rezervasyon iptal edildi

Dünya jet sosyetesi ile Holywood yıldızlarının tatil cenneti Mykonos Adası'nda alınan müzik yayını durdurma ve 01.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin bedeli ağır oldu.

  • Reklam
Yunan turizminin amiral gemisi battı! Yüz binlerce rezervasyon iptal edildi
Editör: Ece Kaya
18 Temmuz 2021 - 22:07
  • Reklam
Reklam
Dünya jet sosyetesi ile Holywood yıldızlarının Ege'deki tatil cenneti Mykonos Adası'nda Yunanistan Sivil Koruma Bakanlığı tarafından alınan müzik yayını durdurma ve 01.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin bedeli ağır oldu.Turizm Haber Merkezi'nin haberine göre, 24 saat içerisinde binlerce yabancı turistin rezervasyonlarını iptal ettiği ve adadaki turizmcilerin büyük şok yaşadığı belirtilirken turistlerle birlikte adadaki nüfusun 100 bine yaklaştığı Mykonos'ta yaklaşık 500 turistte pozitif vaka tespit edildi. Müzik yayının durdurulmasının ardından 20'ye yakın beach clubın kapatıldığı açıklandı.

 

Yunan basınında yer alan haberlerde müzik yayın yasaklarının getirilmesi ve bazı bölgelerde karantina uygulamalarına başlanması ile birlikte son 24 saat içerisinde yüz binlerce rezervasyonun iptal edildiği ve ada ekonomisinde büyük yıkım olacağı belirtilirken 10 günlük tatil için adadaki lüks bir villaya 50 bin Euro ödeme yapan İsrailli ünlü bir iş insanının yaşadığı bölgenin karantinaya alınması nedeniyle tatilini yarısında adayı terk ettiği açıklandı.

 

Yunan turizminin amiral gemisi olarak bilinen Mykonos'ta yaşananların hayal kırıklığı olduğu belirtilirken adada yaşayanların sadece 5 ay çalışıp yılın 12 ay geçindikleri iptallerle birlikte birçok işletmecinin yatırım yapmaları nedeniyle iflasın eşiğine sürükleneceğinin belirtildiği haberlerde Mykonos'tan sonra diğer tatil adaları Rethymno, Heraklion, Ios ve Paros adalarında da koronavirüs alarmı verildiği ve acil önlemler alınmaya başlandığı belirtildi.

 

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theocharis'in tüm paydaşlar ve seyahat acentaları ile sürekli temas halinde olduğu ve bu beş adada salgının aşırı yükselmesi nedeniyle acil önlemler paketi hazırlandığı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum