• Reklam
  • Reklam
Umut ÇAKIRHAN

Umut ÇAKIRHAN

haber@turizmhabermerkezi.net

BU SABIRSIZLIK BU TELAŞ NEDEN?

26 Ağustos 2019 - 15:01 - Güncelleme: 26 Ağustos 2019 - 15:09

Ak Parti'den yada Mhp'den Chp'ye geçen belediyelerden beklenen hizmetler ve çalışmalar için hepimiz güzel günleri özlemle bekliyoruz. 

 

Lakin bunca kısa sürede de kimsenin elinde sihirli değnek olmadığını da bilmemiz lazım.

 

Başarının ekip işi olduğu gerçeği de başucumuzda durmalı. Henüz ekiplerini kuramamış, kurduğu ekiplerle ahengi sağlayamamış, işleyen bir düzene adapte olamamış bir başkanı eleştirilerle yerden yere vurmak; sadece hazımsızlık ve partizanca bakış açısı ile anlaşılabilir bir durum.

 

Sabırlı olmak ve tıpkı bir önceki yönetimlere gösterildiği kadar hoşgörü göstermemiz gerekiyor yeni seçilen başkanlara.

 

Gözden kaçırılmaması gereken bir husus da, belediye içinde ayak sürüyen, yeni yönetimin başarısız olması için düşünce dışında eylemlerle de işleyişe sekte vurmaya çalışan kadroların varlığıdır. Bu kadroların iş yavaşlattıkları, meclis toplantılarında varlıklarını güçlü şekilde göstermeye çalışıkları da ortada.

 

Benim; İstanbul, Mersin, Adana, Ankara, Antalya gibi büyük şehirlerde başta turizm olmak üzere kısa sürede insanlara dokunacak uygulamalar yapacaklarına inancım tam.

 

Bir başka parantezde Tarsus için açmak istiyorum.

 

Bin yıllık tarihi geçmişi, antik uygarlıkların neredeyse tamamına yakınında önemli merkezlerden biri olan Tarsus'un Türkiye turizm sektöründe önümüzdeki beş yılda damga vuracağına inanıyorum. Tarsus'un yeni başkanı Haluk Bozdoğan turizmi seçim vaadleri arasında başa koymuş, yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayamaya hazır olduğunu ifade ediyor.

 

Biz de Turizm Haber Merkezi ve Tourism FM olarak Tarsus'da ki gelişmelerin takipçisi olacağız.

 

 

Saygılarımla

Umut ÇAKIRHAN

Profesyonel Turizm Yöneticileri Birliği Kurucu Başkanı