Türkiye'nin ilk Villa Kiralama Startup'ı bayilikler vermeye başladı

Pandemi döneminde ve sonrasında İzole Tatil kavramı ile popüler olan villa kiralama sektörü, Türkiye çapında verilen bayilikler ile yayılmaya devam ediyor.

Türkiye'nin ilk Villa Kiralama Startup'ı bayilikler vermeye başladı
Editör: Tourism FM
20 Temmuz 2022 - 12:00 - Güncelleme: 20 Ağustos 2022 - 19:03
Reklam
Reklam
12 yıldan bu yana yerli ve yabancı turistlerin Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinde kendilerine özel havuzlu villalarda tatil yapması için aracı olan Villa Kiralama Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. (Villakiralama.com) başlattığı yeni bir startup ile Türkiye çapında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) bünyesindeki seyahat acentalarına bayilikler vermeye başladı.

Turizm sektörünün haber kaynağı Turizm Haber Merkezi'nin haberine göre sektörün ana ismi olan Villakiralama.com ve villakiralama.com.tr alan adları üzerine kurulu gelişmiş altyapıları sayesinde, B2B olarak hizmet verecek olan sistem ile artık TÜRSAB üyesi Seyahat Acentaları da villa kiralama sektörüne adım atabilecekler. Ağırlıklı olarak Akdeniz ve Ege bölgesinden yaklaşık 1500 adet sisteme kayıtlı özel havuzlu villalar ile ilgili tüm hizmetler firma tarafından takip ediliyor. Acentalara rezervasyon alabilmesi amacı ile verilen altyapı ve güncellemeler ile ilgili tüm desteği veren firma Antalya / Kalkan  merkez olmak üzere, Fethiye bölge ofisi ve Sapanca mobil ekibi ile sektörün en popüler olduğu bölgelerde yerinde hizmet de veriyor. Villakiralama.com Kurucusu ve Genel müdürü Erdal Okurgan konuyla ilgili olarak Turizm Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada 12 yıldan bu yana müşterilerine Kiralık Villada Tatil markası ile hizmet ettikten sonra,  bünyelerinde bulunan villakiralama.com ve villakiralama.com.tr markalarını Türkiye’de bulunan tüm acentalar ile paylaşımlı bir şekilde bayilik vererek genişletmeyi hedef aldıklarını belirtti. Yıllardır bu sektörden pay alamamış olan seyahat acentalarının da sektörden faydalanması yolunda önemli bir adım attıklarını kaydeden Villakiralama.com Kurucusu ve Genel müdürü Erdal Okurgan mevcut sistemin en büyük özelliğinin havuzda bulunan villalar ile ilgili olarak seyahat acentalarının üzerinde hiçbir yük olmadan rezervasyon alabilme şanslarının olması olduğunu belirtti.


Sistem üzerine kayıtlı villaların bulunması, görüşülmesi, yerlerinde tespit edilmesi, fotoğraflanması, bilgilerinin alınarak sisteme işlenmesi, günlük rezervasyon takvim güncellemeleri, rezervasyon talep – opsiyon işlemleri ve karşılama işlemlerinin tamamen Villa Kiralama Bilgi Teknolojileri Ltd.Şti. bünyesinde kontrol ve takip edildiğini kaydeden Erdal Okurgan sistem ile ilgili olarak açıklamalarına şöyle devam etti:


''Villa kiralama sektöründe 2014 yılından bu yana yer aldığımız Ulusal ve uluslar arası fuarlarda, acentalarımızdan aldığımız talepler doğrultusunda hazırlanan altyapımız ve sistemimiz, tamamen B2B (Business to Busines) mantığı ile hazırlanmış bir sistemdir. Yani bu sistem üzerinden ev sahiplerimiz kendi villalarını havuza ekleyebilmekte ve sadece mevcut bayilerimiz rezervasyon alabilmektedir. Bu sistem üzerinde bayilik alan Seyahat Acentalarımız, kendilerine özel alan adları, kendi logoları, kendi iletişim bilgileri, resimler üzerinde logolu filigranları ile tamamen kendilerine özel olan bu sayfalar üzerinden komisyon dahil fiyatlar ile rezervasyonlar alabilecektir. Seyahat acentalarımız için hazırladığımız arayüzler, şu an mevcut villa kiralama sektörü ile aynı özelliklere sahip olup, gelişmiş bir arama motoru ve filtreleme özelliklerine sahiptir. Yapılan filtrelemeler ile müşteriler kendilerine en uygun villayı bularak rezervasyon için talep gönderebilmektedir. Müşteriler ilanlar üzerinden ev sahiplerine sorular sorabilir ya da mail, telefon ya da canlı destek üzerinden Bayi temsilcileri ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilmektedir. Ayrıca yakın bir zamanda yapılacak güncellemeler sayesinde www.firmaismi.com şeklinde kendi domainleri ile rezervasyon alabilecekleri, birden fazla tema desteği ve dil desteği olan satış sayfalar ile de hizmet vermeye başlayacağız. Sistem her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Türkiye’de 12 yıl öncesine kadar sadece 3 firma olarak başladığımız sektörümüz, yaptığımız tanıtımlar ve geliştirmeler neticesinde artık dünyanın en büyük firmaları ile rekabet edecek pozisyona gelmiştir. Bu süreç içinde Otel, motel, tatil köyü ve pansiyon turizminden farklı bir turizm konsepti  olması ve mevcut sistemlerin bu turizm şekli ile bağdaşmaması sebebi ile gerekli olan altyapılarımızın şu an dünyada benzerleri bulunmamaktadır. Altyapı konusunda tüm dünyada öncü pozisyonda bulunmaktayız.''


Seyahat acentalarının işlerini bu derece kolaylaştıran bir sistemin arkasında firmaya ait Kaş ve Fethiye bölgelerinde iki bölge ofisi, Sapanca bölgesinde iki kişiden oluşan bir mobil ekip ve toplamda yaklaşık 20 kişiden oluşan tecrübeli bir ekip bulunduğunu ve bu ekip site ile ilgili villanın bulunmasından müşterinin girişine kadar ki süreçte tüm güncellemelerin, rezervasyon takiplerinin, müşteriye destek hizmetlerinin sunulduğunu belirten Okurgan ayrıca web sitesi üzerinden yapılabilen kolay bir başvuru ile tüm TÜRSAB üyesi seyahat acentalarının bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabileceklerini söyledi. Portföyünde şu an yaklaşık 1500 özel havuzlu villa ve 300 TÜRSAB üyesi seyahat acentası bayisi ile hizmet vermekte olan Villakiralama.com halen yeni bayilikler vermeye devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum