• Reklam
  • Reklam

Turizm Rallisi start aldı

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen yarışa yedi ülkeden 30’u yabancı, 22’si kadın olmak üzere toplam 129 yarışçı katılıyor.

  • Reklam
Turizm Rallisi start aldı
Editör: Ece Kaya
26 Ağustos 2019 - 14:24 - Güncelleme: 26 Ağustos 2019 - 14:32
  • Reklam
Reklam
Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve yedi ülkeden 30’u yabancı, 22’si kadın olmak üzere toplam 129 yarışçının katılım sağladığı, Türkiye’nin önde gelen tarihi ve kültürel zenginliklerini içeren rotada ülkeyi batıdan doğuya kat eden TransAnatolia Rally Raid, açılış seremonisinin ardından dün Abant’tan start aldı.

 

Toplamda 2 bin 300 kilometrelik parkurdan oluşan ve yedi günde tamamlanacak yarış, Abant, Beypazarı, Nallıhan, Gordion, Haymana, Tuz Gölü, Sultanhan, Obruk, Meke, Acıgöl, Ihlara, Güzelyurt, Nar Gölü, Kapadokya, Erciyes, Sultan Sazlığı, Ahır Dağı, Maraş, Nurhak Dağları, Engizek Dağları, Nemrut Dağı, Atatürk Barajı ve Mardin’den geçerek Göbekli Tepe’de son bulacak.

 

Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağı öngörülen Turizm Rallisi, pek çok TV kanalında gösterilmesinin yanı sıra sosyal medya paylaşımları ile de milyonlarca kişiye ulaşacak.

 

TOSFED işbirliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen yarışın bu yıl FIA Cross Country Dünya Şampiyonası’na aday olduğunu söyleyen TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar “Bu yıl tarihin sıfır noktasına yolculuk yapacağız” dedi.

 

Organizasyona, zamana karşı yarışan rallicilerin yanı sıra, onları azami 60 kilometre hızla izleyecek olan raid yani gezi ekipleri de katılıyor. Bu ekiplerin belirli tarihi ya da doğal güzelliklerle fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşması yarışmanın kuralları arasında. Ekiplerde çocukların da olması dikkat çekerken, katılımcılar organizasyonu tatil fırsatı olarak gördüklerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum