İç turizm için 12.5 milyar dolarlık 'Seyahate Çık' destek paketi açıkladılar

Bir ülke daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrasında normalleşme sürecinde iç turizmi canlandırmak için 'Seyahate Çık' kampanyasına başladı.

İç turizm için 12.5 milyar dolarlık 'Seyahate Çık' destek paketi açıkladılar
Editör: Ece Kaya
27 Temmuz 2020 - 21:18
Reklam
Reklam
Bir ülke daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sonrasında normalleşme sürecinde iç turizmi canlandırmak için 'Seyahate Çık' kampanyasına başladı.2020 yılının ilk aylarında Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına alması sonrasında normallşeme sürecinde ülkeler zarar gören ekonomilerini düzeltebilmek için adımlar atarken, turizm sektörü için de peş peşe kampanyalar ve teşvik paketleri açıklıyorlar. Bu kapsamda yapılan teşvik kampanyalarının sonuncusu Japonya tarafından hayata geçirildi.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe düzenlediği basın toplantısında, salgına karşı alınan ekonomik tedbir paketi kapsamında yer alan iç turizm desteğini başlattığını açıkladı. Mecliste kabul edilen mali pakette yer alan destek 1,35 trilyon yen (12,5 milyar dolar) hacmindeki yerel piyasaya yönelik alışveriş teşviklerini kapsıyor. Teşvik, yüzde 35’i konaklama ve ulaşım indirimleri, yüzde 15’i alışveriş, gıda kuponları olmak üzere toplam masrafların yüzde 50’ye kadar karşılanmasını öngörüyor.COVID-19 vaka sayısının 27 bin 188’e yükseldiği Japonya’da şimdiye kadar Tokyo’da 9 bin 816, Osaka’da 2 bin 541, Kanagawa’da 2 bin 37, Saitama’da bin 827, Çiba’da bin 324 vaka tespit edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum