YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   ITS MY LİFE , Bon JOVİ...    |           YAVUZ ÇERÇİ (ANKARA) ,   YAYININIZ ÇOK GÜZEL ... TEŞEKKÜRLER......    |           Zafer (İzmir ) ,   Bütün Turizm çalışanlarına ve dostlarına selamlar.Dj snake magenta riddim....    |           Ayşegül Nerdeee (Yaşamkent) ,   Terence Trent T'Arby den Rain...    |           Hilton Garden Inn (İstanbul) ,   Red Hot Chili Peppers ...    |           Elif (Kosova) ,   Ardian Bujupi Xhensila - Cika Cika...    |           Londradan (Otelci) ,   Yurt dışında çalışan bir Türk turizmci olarak Turizm sektörüne böyle bir değer kazırdığınız için teşekkürler. Londradaki butik otelimizde sürekli ve kesintisiz olarak dinliyor ve dinletiyoruz :)...    |           Melis Karagöl (İzmir) ,   Seçtiğiniz kaliteli müziklerden dolayı tebrik ediyorum. Otelimizde kesintisiz dinliyoruz ve dinletiyoruz :)...    |           yekta (ankara) ,   Seven Nation Army çabilirmisiniz ...    |           yekta (ankara) ,   Flo Rida - Good Feeling...    |           Cemil Başer (Fransa) ,   Fransadan selamlar. Keyifle dinliyoruz...    |           Murathikmen (Çin ) ,   Çin Şanghai dan selamlar düzelsin artık memleket yurda dönelim :(...    |           Metin Gürbüz (Kayseri) ,   Kayserden herkese selamlar. Red Hot Chili Peppers dan Californication ı çalarmısınız ?...    |           Ethem Kaynak (Ankara) ,   Ankaradan selamlar.sizleri tebrik ediyorum. Otelimiz genel alanlarında yayınınızı vermeye başladık bile. İyi yayınlar....    |           Nehir aymaz (antalya) ,   Sektöre kazandırdığınız bu değerden dolayı sizleri tebrik ediyorum....    |           Kerem Cangöz (Bursa) ,   Bursadan herkese selamlar. böyle bir radyoyu sektörümüze kazırdığınız için sizlere sonsuz teşekkür ederim. ...    |           Angels Otel (Antalya) ,   Antalya Angels Otelden selamlar. Otelde konaklayan tüm misafirlerimiz için Bon Jovi den bir şarkı istiyoruz....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Turizm sektör temsilcileri: ''Turizmde 2019 altın yıl olacak''

 

Turizm sektörü 2018 yılını rekor turist sayısıyla kapatmaya hazırlanırken turizm sektör temsilcileri 2019 yılına dair beklentilerini açıkladı.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, turizm sektöründe yaz sezonunun henüz bitmediğini söyledi. Eylül ayının en verimli aylardan biri olduğunu dile getiren Ayık, Avrupa ve diğer yurt dışı pazarlarda misafirlerin gelmeye devam ettiğini bildirdi. Ayık, 2019 yılı turizm sezonuna dönük taleplerde ciddi bir hareketlilik olduğunu belirterek, "Beklentimiz 2019da da çift haneli bir büyüme. İnşallah önümüzdeki yıl gelir anlamında da bu yıldan iyi olacak." dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan da 2018 yılının gerek konaklama sektörü, gerek seyahat acentaları gerekse kentlerdeki esnaf yönünden oldukça verimli geçtiğini söyledi. Turizm bölgelerindeki otellerde dolulukların beklentilerin üzerinde olduğuna işaret eden Aslan, tatmin eden mutlu bir sezon yaşadıklarını, sezonun tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

2019 rezervasyonlarına bakıldığında gerek yurt dışı, gerekse yurt içi pazarının iyi göründüğünü belirten Aslan, şunları kaydetti:

"Sektör olarak fiyat dengesini iyi kurmamız gerek. Özellikle otel fiyatlarındaki artışları arz ve talebe göre çok dengeli ayarlamak gerek. Bu yıl 100 liraya sattığınız bir ürünü seneye 150 liraya satamazsınız. Bunun dengesini iyi kurmak lazım. Turiste sunduğumuz hizmetin kalitesini ne kadar yükseltirsek fiyatları da bu oranda yükseltebiliriz. Bir anda yaşanan artışlar, bize fayda sağlamayacaktır, geri götürecektir. Kademeli ve bilinçli yapılan artışlar, kişi başı gelire ve ileriye dönük de iyi olacaktır. Bu şekilde olursa 2019da altın yılımızı yaşarız." 

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt da turizm sezonunun geçen yıldan itibaren toparlanmaya başladığını, bu yıl da 2015 rakamlarını yakaladıklarını dile getirdi.

Sektör olarak sadece Bodrumda değil tüm Türkiyede çok iyi bir yaz sezonu geçirdiklerine değinen Özyurt, "Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Ekim sonuna kadar da ağırlamaya devam edeceğiz. Kış boyunca açık olan otellerimiz de var. 2019 sezonunda yurt dışından gelecek misafirlerimiz açısından iyi gözüküyor. Hem yurt dışı hem de yurt içi tanıtımlarımız devam edecek." ifadesini kullandı.

 
Tarih       : 14 Eylül 2018
 
 

                                           Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | TurMed Turizm Medya Yayın Grubu Kuruluşudur                                                                                                                                                                                   DJ İstek Paneli Girişi

 

 

sanalbasin.com üyesidir